הסעות ממקומות בילוי

הדרישה לשירות הסעות אל מקומות בילוי ומהם, חזרה הביתה, היא תלוית מקום, זמן, מספר הנוסעים, יעד הנסיעה ומטרתה ונתונים נוספים. מי שמסתייעים בשירות זה בקביעות ודאי ירצו לשכור שירות זה מחברת הסעות מקצועית, אמינה, המתנהלת בשקיפות, העובדת בכפוף לתקני איכות ובטיחות מחייבים ומחמירים.

נוסעים מודעים לזכויות ולחובות

צרכני שירות המודעים לזכויותיהם כמו גם לדרישותיהם ולציפיותיהם מחייבים גם ואולי בעיקר את ספקי השירות. הואיל בתחום ההסעות סוגיות הבטיחות היא קריטית, טבעי שהדרישות יכללו פיקוח מתמיד של קצין רכב על כשירות הרכבים ותקינותם ויותר מכך- על כשירות הנהגים. בשל סכנת הנפשות הכרוכה בהסעת נוסעים על ידי נהג שעלול להיתפס חלילה ולהיות מואשם בסעיף של נהיגה בשכרות, על בעלי חברת ההסעה לאכוף איסור גורף על שתיית משקאות אלכוהוליים של הנהגים העובדים בה לפני הסעות ובמהלכן. נהגי הסעות נחשבים לאוכלוסיה מיוחדת בתקנות התעבורה, בדומה לנהגים חדשים, החוק קובע כי נהג של רכב ציבורי, דהיינו נהג הסעות ייחשב לשיכור אם יימצא בדמו 10 מיליגרם של אלכוהול בליטר אויר נשוף.

 

כפי שכבר הוזכר קודם לכן, לא רק פיקחותו וערנותו  של הנהג חשובה, אלא גם תקינותו ואיכותו ששל הרכב. כאשר מדובר בהסעה אל וממקומות בילוי רחוקים יש חשיבות רבה לאיכות הרכב, לנוחות שניתן לחוש בו ולרווחת הנוסעים בו. לא אחת עשויות חברות הסעה להידרש לאפשר גם לנכים לנסוע באופן שיבטיח נוחות מרבית ומיטבית, לרבות הנגשה אל הרכב ואפשרות לעלות ולרדת ממנו בבטיחות.

נסיעה- בין בילוי ל… סיוט (שלא תדעו)

כאשר הדרך ארוכה ורבה, מתמשכת, טבעי שאחת הדרישות תהיה למערכת מיזוג אוויר תקינה.  ככל שנסיעה מבילוי הביתה מתבצעת בתנאים נוחים, כך ניתן להמשיך ליהנות מהחוויה ולהמשיך לחוות אותה כל הדרך. ככל שהנהג מכיר את תוואי הנסיעה כך יקל עליו לקצר את משך הנסיעה, לבחור- במידת האפשר או על פי מה שמראה לו תכנת הניווט WAZE – דרך חלופית, קצרה ו/או מהירה יותר.

לאחר בילוי המסתיים בשעת לילה מאוחרת, טבעי שהנוסעים ירצו לנמנם. נהג רגיש וקשוב לצרכי הנוסעים ולרצונותיהם יאפשר להם נסיעה שקטה ורגועה, אף שבאופן טבעי ייתכנו רצונות שונים הסותרים זה את זה. חשוב להבין כי אווירה נעימה במהלך הנסיעה מהווה חלק בלתי נפרד מאיכותה.

 לסגור קצוות מבעוד מועד

כאשר מזמינים הסעות ממקומות בלוי חשוב להתאים את סוג הרכב וגודלו אל מספר הנוסעים. סביר להניח כי בעלים של חברות הסעות יודעים לבצע את ההתאמה הזאת אבל בכל מקרה מומלץ לברר ולוודא זאת מבעוד מועד.  מה שעוד חשוב לוודא מבעוד מועד כי בכל מקרה של תקלה בלתי צפויה או אי כשירות הנהג המיועד לביצוע הנסיעה יעמיד בעל החברה רכב ונהג חלופיים- אם לפני ההסעה ובעיקר במהלכה.

פרט נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת הוא הצפיפות והעומס הצפויים במקום הבילוי, לכן אם מדובר בהסעה של אוטובוס, לדוגמה, חשוב לברר כי נהגי החברה מאומנים ומיומנים במציאת מקום חנייה במקומות הומי רכבים ואנשים וביכולת לצאת מהם ללא סיבוכים.  בלוי מושלם הוא בילוי שחוזרים ממנו בשלום וללא עיכובים הביתה.

 

 

 

 

 

 

 

 

השארת תגובה